Loef Jansz van der Haer, zoon van Jan Loefsz van der Haer
Gehuwd < 26 maart 1410 met
Nelle Jacobs van Schalkwijk, dochter van Jacob van Scalcwijck en Petronella NN, overleden < 3 februari 1456
Bronnen: 1) hetutrechtsarchief.nl, 2) razu.nl, 3) NT00061_29. Nadere Toegang op inv. nr 29 uit de Collectie Digitale Bronnen (61). M.S.F. Kemp, Februari 2018. Regionaal Historisch Centrum Zuidoost Utrecht, 4) NT00061_37. Nadere Toegang op inv. nr 37 uit de Collectie Digitale Bronnen (61). M.S.F. Kemp, Februari 2018. Regionaal Historisch Centrum Zuidoost Utrecht, 5) NT00061_47. Nadere Toegang op inv. nr 47 uit de Collectie Digitale Bronnen (61). M.S.F. Kemp, Februari 2018. Regionaal Historisch Centrum Zuidoost Utrecht, 6) onsvoorgeslacht.nl, 7) De lenen van de hofstede IJsselstein, 1310-1656, J.C. Kort. In: Ons Voorgeslacht, jrg. 38 (1983), 8) Repertorium op de lenen van de hofstede Stoutenburg, 1300-1797, J.C. Kort. In: Historische reeks Komme-Rijngebied 11 (2010), Historische Kring Tussen Rijn en Lek, 9) Repertorium op de lenen van de hofstede De Haar, 1382-1666, J.C. Kort. In: Ons Voorgeslacht’, jrg. 52 (1997), 10) Repertorium op de lenen van de proosdij van Sint Pieter te Utrecht, 1228-1693 (1731), J.C. Kort. In: De Nederlandsche Leeuw, jrg. 113 (1996)
Op 26 maart 1410 is Jan van der Haar beleend met 2 morgen land in Lopik boven de kerk aan de noordzijde van het dorp, met lijftocht van Nelle, dochter van Jacob van Schalkwijk, gehuwd met Loef, zijn zoon. (? Kan ook zijn zoon zijn:) In 14.. is Loef van der Haar beleend met 2 morgen land in Lopik boven de kerk aan de noordzijde van het dorp, bij dode van zijn vader.
Anno 1411 is gededinct bij….. van Opbueren en Gijsbert van Zoudenbalch, daer Loef van der Haer Johanss en Jfr Petronella dochter van Jacob van Scalcwijck en Jfr Petronella in huwelijkse voorwaarden vergaderden…
Op 2 oktober 1439 is Gijsbert van der Haar Jansz beleend met het gehele goed Strijthorst met water, weide, bos, heide, broek, koren- en smaltiende en de smaltiende van de Grote Maat, voor Jacob, dochter van Loef van der Haar Jansz, bij dode van Gijsbert Vallic, haar man, en Hildegonde, hun dochter. Op 19 november 1439 Wouter Hendriksz van der Beeck voor Elisabeth, dochter van Gerard Vallic, zijn vrouw.
(?) In 1440 is Loef van der Haar beleend met 2 morgen land op de Lage Haar met ledige hand met zijn goed. Op 24 januari 1448 Alfer van der Mije, een der erven Bernard van der Haar, bij overdracht door Loef van der Haar.
(?) Op 21 augustus 1446 draagt Loef van der Haer aan Jacob, heer te Gaesbeeck, op vier morgens land op de Haer in het kerspel Hermeien, waarmede deze dan Ghijsbert Ghijsbertsoen beleent ten Zuutpheenschen rechte.
Op 12 februari 1454 een leenbrief van den proost van het kapittel (van St. Pieter), waarbij Loeff Van der Haer Loeffssoen zijne vrouw Heijlwich Willam De Nijs Gheritsoens-dochter lijftocht aan 1 viertel land te Maerssen. Tevens een leenbrief van den proost van het kapittel, waarbij Loeff Van der Haer Loefssoen beleend wordt met 1 viertel land in het kerspel van Maerssen, hem aangekomen van Loeff Van der Haer Janssoen, zijn vader, met lijftocht van Heilwig, dochter van Willem Denijs Gerritsz, zijn vrouw.
Op 3 februari 1456 ‘maendach na Onse Lieve Vrouwedach’ doen Peter Zuermont van Hindersteijn, deken St Pieter, Willem van Snellenberch, Jan van der Haer Gijsbertss en Loef van der Haer Gerijtss seggers van beijde sijden, een segghen tussen Loeff van der Haer & Jan van der Haer gebroeders en Jfr Celie van Amstel hoer suster. Loef krijgt zijn moeders erfdeel: land te Maerssen etc; Jan krijgt land in Lopik, Achtersloot etc, noch alsulck silver als Jfr Nelle sijn moeder int lest van haar live had, gelegen in Schalkwijck, noch 12 gu jrl. uit land te Werkhoven en 3 gu jrl. uijt land te Schalckwijck.
Op 24 juli 1462 ‘St. Jacobsavont’ Jfr Nelle Loefs wedue van der Haer, Loef van der Haer haar soen, Jfr Celije Hugen wedue van Aemstel haer dochter, zijn gescheiden van Jan haar zoon en broeder int jaer 1427 int gerecht Maerssen. Jan kreeg 21½ m in Vreelant, ½ hoeve in Maerssen, erfrente uijt huijs te Maerssen daer Andries Janss de Wael in woent; 8 vr. scilden jrl. uit 1 hoeve te Werchoven; een erfrente uit 2 hoeven te Schalkwijk daer Sweer van Hontswijck nu woent, een tiende te Schalkwijk, 13 m te Schoenrewoerde geheten Lieve Hofstede en huizen te Utrecht.
Op 22 maart 1496 ‘zaterdach na St Gheertrudendach’ Jfr Hillegont Johans wed. van der Haer en Loeff van der Haer hoer soen met Gijsbert van der Haer Loeffs, Egbert van Gruenenberch en Roeloff van Baern als magen van Jfr Aleijt Johansdr van der Haer van haer vier vierendelen mit malcanderen lotinge gedan, waarin gementioneert worden Hendrick de Reuse, Gerrit van Aemstels erfgenamen, Johan van der Schoer, her Machelem Vuijstinck, Dirck van der Weijdens erfgenamen, Gerrit Knoep, Jfr Celije van Aemstel haer moeije, Henric van Voirde etc.
Uit dit huwelijk:
1 Jacob Loefs van der Haer, overleden > 2 oktober 1439. Gehuwd met Gijsbert Vallic, overleden 1433-1439
2 Jan Loefsz van der Haer, castelleijn op Gildeborch (1478), overleden > 27 januari 1478. Gehuwd met Hillegont NN, overleden > 22 maart 1496
3 Celije Loefs van der Haer, overleden > 22 maart 1496. Gehuwd met Huge van Aemstel, overleden 1456-1462