Keijser, Steven de (ca. 1385-<1434)

Steven de Keijser, geboren ca. 1385, overleden < 1434

Gehuwd met

(?) Belije Jans de Witte, dochter van (?) Johan Jansz die Witte en Heijlwich NN, overleden > 22 januari 1472

Gehuwd < 1434 met

Gerijt van Lewen, zoon van Herman van Lewen, overleden 1449-1452

 

Bronnen: 1) razu.nl, 2) NT00061_20. Nadere Toegang op inv. nr 20 uit de Collectie Digitale Bronnen (61). M.S.F. Kemp, Februari 2018. Regionaal Historisch Centrum Zuidoost Utrecht, 3) NT00061_37. Nadere Toegang op inv. nr 37 uit de Collectie Digitale Bronnen (61). M.S.F. Kemp, Februari 2018. Regionaal Historisch Centrum Zuidoost Utrecht, 4) Van Oostrum te Houten; aanzetten voor een genealogie, M.S.F. Kemp. In: Jaarboek van het Centraal Bureau voor Genealogie en het Iconographisch Bureau, deel 41, 1987, 5) onsvoorgeslacht.nl, 6) Repertorium op de lenen van de hofstede Oostrum, 1449-1630, J.C. Kort. In: De Nederlandsche Leeuw, jrg. 114 (1997)

NB: Marcel Kemp (1987) suggereert dat de moeder van Jan Stevensz de Witte een dochter van Johan de Witte kan zijn. Ik heb deze suggestie overgenomen maar er is geen direct bewijs voor.

In 1418 compareert voor Johan van Meerten, scout int Goij, Jacob van Oestrum Philipss die transporteert aan Jan Eernstenss 6 morgen. Over waren Willem van Scadijck, Herman van Oemeren, Steven de Keijser en Gijsbert van Scadijck.

In 14341436 morgengeld Goij en Houten: Steven de Keijserkinderen 4 morgen.
In 14341436 morgengeld Schalkwijk:

  • die overside: Willam de Keijsser vanwege Belij van Lewen van 4 morgen,
  • die nederside van Scalcwijck: Jfr Lijsbet Trijnden en Herman van Lewen 7 m, s Willem de Keijser vanwege Belij van Lewen,
  • op Blochoven: Gijsbert van Oestrum 8 m, s Willam de Keijsser vanwege Belij van Lewen van 4 morgen

Op 17 februari 1442 voor Gerijt Janss scout Goij, compareren Gerijt van Lewen x Belij, Gijsbert van Lewen x Alijt en Aernt Loef Gelijss x Goutgen en transporteren 2 stucken land 8 h en 10h op Vredendael. 

Op 2 oktober 1448 voor Gerijt Janss scout int Goij, compareren Gerijt van Lewen x Belij en Gijsbert van Lewen zijn broeder, en transporteren hun recht aen de helft van 3m 1½ h op Raephof int Goij op Vredendaell. Hun zuster is Goutge [van Lewen] gehuwd met Aernt Loef. 

Op 3 februari 1452 ‘St. Blasiusdach’ transporteert Gijsbert van Lewen aan St Jan een viertel te Schalkwijk hem aanbestorven van dode Gerijt van Lewen zijn broer, nu verpacht aan Henrick van den Velde, beheltelijk de lijftocht van Belijen Gerijts wijf van Lewen.
Op 30 juni 1452 ‘andere dag na St. Peter’ voor Willem Doeijs Gherijts rechter te Schalkwijk, compareert Gherijt Uten Leen x Jfr Jutte en transporteren de helft van 7 m gemeen met Jfr Gheertrude wedue van Wermboud van Backerweerde, omschreven als 1443 Do na St Anthonysdach. Mede compareren Gijsbert van Leeuwen, Aernt Loeff Gelijss en Belij die Gerijts wijf was van Lewen, die Gheertrude geloeven. 

Op 1 oktober 1455 ‘OLV dach Natrinitas’ ontvangt Willam Aerntss van den Heijligen Lande 1 viertel waaraan Belij Gerijt van Lewens wijf was gelijftocht (zij schold kwijt).

Op 4 april 1468 ontvangt Aernt die Keijser ½ hoeve aldaar op Blochovervelt tot live Aernts voorschreven, Belij van Lewen Aernts moeder en Weijndelmoet sijn huijsfrou.

In 1470 morgengeld Schalkwijk:

  • die oversijde: Jan Heijnesoen, bet. Belij van Leeuwen 2 m, Pouwels Gelijsz 9 m, rest 1 m Matthijs Gerijtss,
  • St Jan 4 m bet. Belij van Leeuwen 2 m, Pouwels Gelijsz 1 m, rest Gijsbert 1 m,
  • Aernt die Keijser 8 m, bet. Belij van Leeuwen 6 m en die ander 2 m sel bet. Gerijt die Keijser,
  • die Nederside van Scalckwick: Aernt die Keijser 8 m bet. Belij van Leeuwen,
  • Jfr Backerweerde en Herman van Leeuwen 7 m, bet. Belij van Leeuwen 3½ st, Gijsbert Gelisz 1½ m 1½ h; 1 m vanwege de kerk van Schalkwijk, rest Aernt van der Eem ½ m,
  • Schalckwijck op Blochoven: -Hubert Sijbrantss erfg. 8 m, bet. Belij van Leeuwen 8 st.

In 1471 te Schalckwijk Belia de Leewen, Arnoldus die Keijser filius eius, Florentius de Jutfases et de Blochoeven.

Op 17 januari 1472 Belij van Leeuwen te Schalckwijk een ½ hoeve op Blochovervelt, in lijfpacht. Voor haar zegelt Aernt de Witt hoer neeff.
Op 22 januari 1472 transporteert Belije van Leeuwen aan Aernt Janss die Witt, hoer neeff, alsulcke erfpacht haer aanbestorven van zaliger Aernt die Keijser, huer soen, aen een viertel in Schalckwiic.

 

Uit dit huwelijk:

Jan Stevensz die Witte

Gerijt Stevensz die Keijser, overleden 1470-1476. Gehuwd met Geertruijt NN

Aernt die Keijser, overleden 1471-1472. Gehuwd met Weijndelmoet NN

Fije Stevens Keijser